Informace pro pacienty

Jdete na plánovanou operaci nebo budete rodit císařským řezem a lékař Vám doporučil zakoupení Hyalobarrier gelu? Jistě Vám řekl, který typ si máte koupit.

Existují dva typy: Hyalobarrier gel Endo a Hyalobarrier gel. Rozdíly zde…
Oba typy Hyalobarrier gelu je možno zakoupit v lékárnách v ČR, ale ne všechny lékárny jej mají trvale na skladě. Proto je vhodné se po cestě od lékaře zastavit v tzv. nemocniční lékárně, která se nachází v areálu nemocnice a Hyalobarrier gel si objednat na den příjmu do nemocnice. Distributorem Hyalobarrier gelu je v ČR firma NODIC Pharma s r. o., distribuci do lékáren pak zajišťuje PHOENX a.s., lékárenský velkoobchod.

 

Manipulace s gelem a jeho skladování

Vzhledem k tomu, že Hyalobarrier gel je částečně termolabilní, je nutné jej uchovávat v lednici při teplotách 2-8°C. Pozor nesmí zmrznout! Přípravek může být skladován i při pokojové teplotě, ale pouze omezenou dobu (7 dnů), poté musí být znovu umístěn do lednice. Při příjmu k hospitalizaci informujte o gelu lékaře a sestru, schovají Vám ho pod Vaším jménem do lednice. Na operaci pojede pak Hyalobarrier gel s Vámi. Připomínejte existenci gelu personálu. Při jejich vytížení a počtu pacientů tak zabráníte případným problémům s jeho nevyužití.

 

Cena

V lékárnách se může cena lišit.

Nezávazná doporučená cena pro konečného spotřebitele:

  • – Hyalobarrier gelu 3 025,- Kč;
  • – Hyalobarrier gelu Endo 3 437,- Kč.

Nezávazná doporučená cena pro konečného spotřebitele – tato cena se v jednotlivých lékárnách může lišit, a to významně – dokonce i v řádu stovek směrem dolů 😉 Pokud bude cena ve Vaší lékárně neúměrně vyšší, obraťte se na jinou lékárnu.